Teisėjų padėjėjų asociacija ir Lietuvos Respublikos teisėjų asociacija teikimu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimą

Teisėjų padėjėjų asociacija ir Lietuvos Respublikos teisėjų asociacija vienijasi ir motyvuotu teikimu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo narius dėl papildomų asignavimų – 6 milijonų eurų – Lietuvos teismams 2025 metams skyrimo, kurie būtų skirti teisėjų padėjėjų darbo užmokesčio fondui.

Teikime, be kita ko, pažymima, kad:

  • teisėjų padėjėjų atliekamų darbo funkcijų specifika teisėjų padėjėjus išskiria iš kitų valstybės tarnautojų, o galutinių ar tarpinių procesinių sprendimų projektų rengimas bylose yra viena iš pagrindinių teisėjų padėjėjų pareigybės funkcijų;
  • vis tik teisėjų ir teisėjų padėjėjų gaunamo darbo užmokesčio neproporcingas skirtumas (atliekamam darbo pobūdžiui) matomas įvertinus 2024 m. II ketvirčio duomenis. Šiuo metu teisėjo padėjėjo darbo užmokestis sudaro tik vidutiniškai 34,8% teisėjo darbo užmokesčio ir yra ne tik mažesnis už tos pačios pareigybės grupės tarnautojų darbo užmokesčius, bet ir mažesnis už kai kurių žemesnės grupės politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų darbo užmokesčius, nes teismams paskiriamas nepakankamas finansavimas;
  • to pasekmės juntamos per neužpildytus valstybės tarnautojų etatus, kas didina darbo krūvį;
  • šiai problemai spręsti teismuose buvo įsteigtos papildomos konsultantų/specialistų/teisininkų pareigybės, kurias einantys asmenys iš esmės atlieka tokias pačias funkcijas, tačiau, dėl mažesnio kvalifikacinio išsilavinimo jiems yra mokamas mažesnis darbo užmokestis.
  • Taip Valstybė, veikdama kaip darbdavys teisėjų padėjėjų bei specialistų / konsultantų / teisininkų atžvilgiu neužtikrina nediskriminacinės politikos principų įgyvendinimo, kuriuos nustatė per įstatymo leidėją.

Su teikimu galite susipažinti čia